Learning to learn NFE
ERASMUS+: Jaunatne darbībā, Jaunatnes darbinieku mobilitātes projekts 2023-3-LV02-KA153-YOU-000175057
Rokasgrāmata ENG: šeit
Par projektu:
Mūžaizglītības pieeja skaidro, ka cilvēks ir pilnībā izglītots, izglītojoties visās trijās mācību formās: formālajā, neformālajā un ikdienas. ERASMUS+ programma koncentrējas uz mācību mobilitātēm, kas sniedz iespēju iesaistīties neformālā izglītībā, uzsverot mācīšanos darot, mācīšanos mācīties, mācīšanos būt un mācīšanos būt kopā.
Bet kā ar neformālo izglītību? Pievienojoties arvien vairāk jauniem dalībniekiem ERASMUS+ programmai, vai viņiem piemīt nepieciešamās kompetences, lai kļūtu par neformālās izglītības vēstnešiem? Mēs neizvirzām prasību izglītības iestādēm īpaši sagatavot neformālās izglītības speciālistus. Tā vietā mēs vēlamies uzsvērt nepieciešamību uzlabot neformālās izglītības aktivitāšu kvalitāti. Lai to sasniegtu, nepieciešamas neformālās izglītības mācības, kas uzlabo neformālaš izglītības aktivitāšu kvalitāti.
Projekta mērķis ir izglītot darbā ar jaunatni iesistītos par neformālo izglītību, radot visi, lai iesaistītos, sadarbībotos un iedrošinātu.
Projekta uzdevumi:
- Mudināt dalībniekus izvērtēt neformālo izglītību, eksperimentējot ar dažādām neformālās izglītības metodēm.
- Izprast neformālās izglītības principus, teorijas un praksi ERASMUS+ programmā un to, kā tos var izmantot kā efektīvu instrumentu.
- Uzlabot dalībnieku ETS kompetences darbojoties starptautiskā vidē.
Projekta aktivitāte ir sešu dienu ilgs mācību kurss (no 2024. gada 6. līdz 11. augustam). Mācību kursa programmā iekļautas dažādas neformālās izglītības metodes, piemēram, iepazīstināšana, komandas veidošana, neformālās izglītības principi ERASMUS+ programmā, mācību aktivitāšu izpratne, neformālās izglītības definēšana, tās principu izpēte un labās prakses piemēru apmaiņa u.c. aktivitātes, kas veicinās dalībnieku izpratni par neformālo izglītību.
Mūsu projektā iesaistītie dalībnieki būs no 18 gadu vecuma un vecāki, no tādām valstīm kā Latvijas, Rumānijas, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Lietuvas, Itālijas un Grieķijas (trīs dalībnieki no katras valsts).
"Finansē/Līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Valsts aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu."
Vairāk informācijas ENG: šeit
Infopaka: šeit